Nasza wypożyczalnia samochodów Katowice

Jeżeli szukasz wypożyczalni samochodów w Katowicach, to zapraszamy do sprawdzenia naszej floty.

Punkt odbioru / oddania samochodu w Katowicach mieści się pod adresem:
40-101 Katowice
ul. Chorzowska 107

Przygotowaliśmy duży wybór samochodów, które znajdziesz w ofercie poniżej wraz cennikiem wypożyczenia. 

Wybieraj spośród małych samochodów miejskich, przestronnych kombi, kompaktowych SUV i bardzo luksusowych samochodów klasy premium. 

Jeżeli potrzebujesz przewieźć więcej osób, możesz wypożyczyć busa który zmieści 9 osób.

Jeżeli potrzebujesz przewieźć większy ładunek, możesz wypożyczyć samochód dostawczy. 

Najszybszy sposób rezerwacji i wynajęcia samochodu: ZADZWOŃ

Nie spieszysz się: NAPISZ

Oferta samochodów

Wybierz segment samochodu

Renault Megane
Od 99 zł brutto
wypożyczalnia samochodów Szymik

Volkswagen Golf Variant
Od 99 zł brutto
wypożyczalnia samochodów Szymik

Seat Toledo
Od 79 zł brutto
wypożyczalnia samochodów Szymik

Seat Toledo

Skoda Rapid
Od 89 zł brutto
wypożyczalnia samochodów Szymik

Skoda Rapid

Wypożyczasz samochód w Katowicach?
Poniższe informacje mogą być dla Ciebie wartościowe.

Sprawdź warunki drogowe w Katowicach i okolicach. Szybko zarezerwuj hotel.

Zarezerwuj szybko hotel:
Booking Katowice
Trivago Katowice
Airbnb Katowice

Warunki drogowe:
Jak wszystkie duże miasta w Polsce, Katowice mogą się korkować. Dzieje się tak szczególnie rano, między 7:00 a 9:00 kiedy ludzie jadą do pracy. Potem ruch jest mniejszy, ale znowu rośnie od godziny 14:00 aż do 18:00. Najszybciej przejedziesz przez Katowice między 9:00 a 14:00

Zwróć uwagę na płatne bramki w Jaworznie na autostradzie do Krakowa. Co prawda z Katowic do Krakowa jest tylko 80 km, to podróż jednak może zabrać więcej czasu. 

Bramki na autostradzie w Jaworznie do Krakowa, przy wjeździe bywają bardzo zakorkowane, szczególnie w piątki. 

Podobnie na wyjeździe z Krakowa w stronę Katowice. 

Podobnie sytuacja wygląda na bramkach w Sośnicach, w kierunku Wrocławia. 

Sprawdź tutaj aktualne natężenie ruchu w Katowicach i okolicach.

Aktualne warunki drogowe można sprawdzić tu: Mapa kamer monitorujących województwo śląskie.

Katowice, nie są rozległym miastem i można względnie szybko się po nim przemieszczać. 

Trzeba uważać w dniach, kiedy jest deszczowa pogoda. 

Zdarzają się często wypadki w okolicach Ikei, na Al. Rozdzieńskiego, będącej droga krajową nr. 1. Wtedy tworzą się uciążliwe korki.


Wyjazd z Katowic na autostradę A4 w kierunku Krakowa i Wrocławia jest bardzo utrudniony z uwagi na przebudowę węzła drogowego Giszowiec w okolicach 3 Stawów. Tworzą się tam duże korki. Warto zarezerwować dodatkowe 50 minut czasu, żeby dojechać w docelowe miejsce bez pośpiechu.

Dla tych co nie znają Górnego Śląska ciekawostka: dzielnica Giszowiec i Nikiszowiec, zostały założone w 1908 roku przez Georga von Giesches Erbena.

Gdzie można spotkać się w Katowicach w celach biznesowych i dobrze zjeść?

W Katowicach jest bardzo wiele miejsc, gdzie można spotkać się w celach biznesowych przy lunchu, późnym obiedzie, czy kolacji. 

Poniżej opisujemy sprawdzone miejsca, gdzie można albo dobrze zjeść, albo dobrze zjeść i spotkać się w celach biznesowych. Jednak oprócz listy poniżej, warto wziąć pod uwagę kilka restauracji, które znalazły się na liście Poland 100 Best Restaurants. Z pewnością dla tych którzy lubią podczas swoich podróży  próbować wyjątkowych smaków, taka propozycja może być bardzo ciekawa.

Lista najlepszych restauracji w Katowicach wg. Poland 100 Best Restaurants.

La Cantina do jedna z najlepszych Katowickich restauracji. Położona zaledwie kilkaset metrów od Pan de Rossy, oferuje łatwy dojazd i łatwe parkowanie. Restauracja zdecydowanie wyróżnia się na mapie kulinarnej Katowic wielkim zaangażowaniem całego zespołu i dużej kreatywności kucharza, który stworzył menu, z którego cokolwiek się wybierze, zagwarantuje wyjątkowe doznania. Idealne miejsce na spotkania biznesowe, przyjemne sąsiedztwo pobliskich 3 Stawów. Restauracja nieco na uboczu, z dala od zgiełku. Warto przedzwonić wcześniej i sprawdzić dostępność miejsc.

La Cantina
Ul. 3 Stawów 20
40 – 289 Katowice
Telefon: 32 256 29 27
Restauracja, do której łatwo jest dojechać i łatwo zaparkować. Umiejscowiona poza centrum miasta, przy drodze krajowej nr 1, ale na tyle z boku, że jest w niej bardzo przyjemna atmosfera, której uroku dodaje widok na wodę katowickich 3 stawów. Kuchnia międzynarodowa, ale z wyraźnymi akcentami śródziemnomorskimi. Miejsce, które zadowoli, wymagających gości. Bardzo dobre miejsce na spotkanie biznesowe. Warto przedzwonić wcześniej i sprawdzić dostępność miejsc.

Pan de Rossa
Ul. 3 Stawów 23
40 – 289 Katowice
Telefon: 32 256 05 52
Len Arte to pizzeria w 100% włoskim stylu. Przejdziesz przez próg drzwi i będziesz we Włoszech. Len Arte serwuje prawdopodobnie najlepszą Napolitanę w Katowicach. Włoskie składniki, włoska tradycja przygotowania i wypieku ciasta. Miejsce, które na pewno warto odwiedzić, jeżeli chce się szybko coś zjeść. Nie jest to dobre miejsce na spotkanie biznesowe, ponieważ wnętrza są co prawda bardzo urocze, ale względnie ciasne, co nie sprzyja rozmowom, w których trzeba podejmować decyzje biznesowe. Jednak warto wcześniej zadzwonić i zarezerwować miejsce, ponieważ dobre jedzenie przyciąga ludzi z całego Śląska. Len Arte położna jest na ulicy Mariackiej, będącej ulicą przy której mieszczą się bary, restauracje i kluby. Jest to centrum Katowic, dlatego może być trudno zaparkować. Warto na samo parkowanie zarezerwować dodatkowy czas, bo szukanie miejsca w pobliżu, jest możliwe, ale nie trudne. Len Arte jest położna na rogu ulicy Mariackiej, na której samochody nie mają wjazdu i rogu ul. Francuskiej, która jest ulica jednokierunkową. Tak więc poszukiwanie miejsc parkingowych jest dodatkowo utrudnione, ale można szukać parkingu na pobliskiej ul. Warszawskiej

Len Arte
ul. Mariacka 25
40 – 014 Katowice
Telefon: 32 308 84 30
Sushi Bar Sakura to miejsce które jest po przeciwnej stronie ul. Francuskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Len Arte. Oferuje dania kuchni japońskiej ze szczególną uwagą poświęconą sushi. Miła obsługa, otwarta kuchnia sushi, szklana antresola, tylko poprawiają atmosferę, która jest zdominowana przez bardzo dobre jedzenie. Cokolwiek jest w menu, jest po prostu dobre. Miejsce, które dobrze nadaje się na spotkania biznesowe z uwagi na przestronne wnętrze. W zasadzie rezerwacje nie są potrzebne, ale warto przedzwonić i sprawdzić.
Sushi Bar Sakura
ul. Mariacka 26
40 – 014 Katowice
Telefon: 513 940 795
Dla tych, którzy mają ochotę na kuchnie wegetariańską, ofertę przygotował bar Złoty Osioł. Wpisany już na stałe w kulinarną mapę Katowic wegebar Złoty osioł serwuje dania wegetariańskie, które są po prostu pyszne. Dobrze skomponowane, dobrze przyprawione i szybko podane. Bar mieści się na ul. Mariackiej 1, od strony hotelu Monopol. Jest to ścisłe centrum Katowic i znalezienie miejsca na parking będzie trudne. Rozwiązaniem będzie zaparkowanie na parkingu podziemnym pobliskiego centrum handlowego Galerii Katowickiej i przespacerowanie się ok. 10 minut do baru. Miejsce nie sprzyja spotkaniom biznesowym z uwagi na duży ruch i otwartą salę, która nie daje intymności, jednak samo miejsce jest bardzo przyjemne i zdecydowanie sprzyja spędzeniu czasu przy dobrym jedzeniu.
Wege bar Złoty Osioł
ul. Mariacka 1
40 – 003 Katowice
Telefon: 32 253 01 13